Sekcijas un plaukti

Mūsu ikdiena kļūst arvien komfortablāka, pateicoties šīm mēbelēm, kur katrai lietai ierādīta sava vieta. Kur viss vajadzīgais vienmēr ir viegli saredzams un sasniedzams, ja vajag – arī noslēpjams. Veidojiet sekcijas un plauktu sistēmas savām vajadzībām un hobijiem!

Sekcijas un plaukti – lieliska savienība

Vēl nesen sekcijas asociējās ar smagnējām, masīvām un neizskatīgām mēbelēm, kas slējās līdz pašiem griestiem. Šobrīd tās kļuvušas par funkcionālām, ergonomiskām un elegantām konstrukcijām, kas spēj greznot ikvienu telpu.

Individualitāte un harmonija

Kāpēc mēs iegādājamies sekciju? Vispirms jau tāpēc, lai telpā radītu mājīgumu, kārtību un sadzīvisku harmoniju. Protams, televizoru var novietot arī uz parasta skapīša, eksotiskus suvenīrus paslēpt kastītēs, skaistu servīzi aiznest uz virtuvi. Taču piekritīsiet, ka tas nebūt nav pareizākais solis. Ikviena māja vai dzīvoklis ir interesanta ar individualitāti, ko rada šādi priekšmeti. Un tieši sekcija ir tā, kas palīdz radīt oriģinalitāti.

„Dārgumu krātuvīte” viesistabā

Pareiza nostāja pret šo mēbeles veidu ir tiem, kuri sekciju uzskata par savdabīgu dārgumu krātuvi, kur salikt dažādus priekšmetus. Sekcija ļauj veiksmīgi kombinēt savstarpēji it kā nesaderīgus priekšmetus – sadzīves elektroniku, grāmatas, traukus, ceļojumu fotogrāfijas un suvenīrus, dažādas kolekcijas un daudz ko citu. Šādi iespējams lieliski apvienot dažādus priekšmetus tā, lai izskatītos skaisti.

Mūsdienu variants

Modernās sekcijas nebūt vairs neasociējas ar zemas kvalitātes „milzeņiem”, kas atradās teju katra padomju cilvēka dzīvoklī. Šobrīd tās ir vieglas, elegantas un ergonomiskas konstrukcijas, kurām piemīt arī oriģināls dizains. Moderno sekciju ražotāji stingri ievēro nākamo lietotāju veselības prasības. Daudzos modeļos, kur paredzēta vieta televizoram, iebūvē papildus apgaismojumu, kas samazina acu slodzi tālrādes skatīšanās laikā.

Divi stili

Visizplatītākie sekciju stili ir klasiskais un modernais. Tomēr nāktos paskaidrot, ka Latvijā valdošās tendences ienākušas pie mums no Itālijas, kur šobrīd koncentrētas mēbeļu dizaina radošās virsotnes.

Klasiskie modeļi atšķiras ar masīvkoka detaļu pārbagātību un stikla inkrustācijām bez papildus furnitūras un metāla. Modernā stila raksturojumā jāuzsver, ka tur valda ļoti daudz caurspīdīgu detaļu, tās ir vieglākas un gaisīgākas. Šo sekciju moduļi var būt dažāda izmēra un augstuma. Ja izdomāsiet savā mājā veikt pārkārtojumus, nāksies apmainīt vietām tikai dažus moduļus, un interjers izskatīsies pilnīgi citāds.

Materiālu piedāvājums

Tagad nedaudz par materiāliem, no kā izgatavo sekcijas. Vispopulārākais ir ozols, ķiršu un riekstu koks. Klasiskā stila apdarē dominē bronza, modernajā - glancētas un fakturētas virsmas. Tomēr ļoti konkrēti vai individuāli padomi nelīdzēs, jo viss ir atkarīgs no katra paša vēlmēm un gaumes.

Par plauktiem

Plaukts, neapšaubāmi, ir viens no efektīvākajiem mēbeļu priekšmetiem. Plauktu sistēma iekļaujas ikvienas telpas interjerā un novietot to var jebkurā vietā, arī piekārt pie griestiem. Tomēr galvenais, kas būtu jāievēro plauktu sistēmas veidošanā, ir stiprinājums. Tiem noteikti jābūt drošiem.

Ļoti bieži šim nolūkam tiek izmantotas Home decor plauktu sistēmas ar alumīnija kronšteiniem.

Tādējādi var izveidot elegantu konstrukciju, kur uzglabāt visdažādākos priekšmetus, kolekcijas, kausus, vāzes, kas pasvītro jebkuras telpas individualitāti. Ar plauktu palīdzību mājā vai dzīvoklī var arī pasvītrot kādu funkcionālo zonu un nodalīt telpu. Ja jūs esat kolekcionārs vai arī labprāt krājat kādus noteiktus priekšmetus, tad pēc savas gaumes un individuālā stila spēsiet izvēlēties sekcijas, plauktus vai veiksmīgi apvienot vienus ar otriem.

Tas arī viss. Veiksmīgus jums projektus kopā ar kompānijas Davanti profesionāļiem!

Lai kopīgi ar viņiem izdodas izstrādāt visveiksmīgāko variantu Jūsu interjeram!