Skapji

 

Orientēties mēbeļu pasaulē, kur valda dažādas gaumes un stili, materiāli un izmēri, modes un tradīcijas, mēs Jums varam palīdzēt, labi pazīstot katra gaumi un vēlmes. Šāda mērķa labad ieskatīsimies daudzveidīgajā skapju klāstā, konkrētāk, iepazīstināsim ar to izvēles aspektiem.

Profils – visa pamatā

Speciālisti uzskata, ka vissvarīgākā lieta, par ko der pārliecināties potenciālajam pircējam, noskatot iebūvēto skapi ar bīdāmām durvīm, ko dēvē arī par kupejskapi, ir profils. Pašlaik tirgū vispopulārākās ir mēbeles ar alumīnija un tērauda profiliem. Pēdējos diemžēl nevar izmantot jebkuriem gabarītiem, taču tiem piemīt ļoti augsta izturības pakāpe, tāpēc tērauda profilus plaši izmanto iebūvēto mēbeļu ražotāji. Mēs pilnībā uzticamies kompānijai Stanley (Anglija), kas garantē izcilu kvalitāti.

Savukārt alumīnija profiliem, salīdzinājumā ar tērauda konkurentiem, ir daudz plašākas izmantošanas iespējas. No šī materiāla izgatavotās konstrukcijas ir brīnumvieglas un arī ļoti izturīgas. Līdz ar to mēbeļu dizaineri var piedāvāt klientiem bezgaldaudzus variantus – sākot no divdurvju skapja izbūvēšanas, kas dzīvoklī aizvieto veselu sienu, līdz nestandarta konstrukcijas montāžai mansardā. Starp citu, arī šeit vajadzētu izdarīt izvēli par labu kvalitatīvam zīmolam. Tādam, piemēram, kā firmai Rival (Norvēģija), kuras profiliem dota 10 gadu garantija.

Durvju dažādība

Nenoliedzami, vissvarīgākais iebūvēto skapju elements ir durvis. Šeit par pamatkritēriju vajadzētu izvēlēties kalpošanas laiku. Tas ir atkarīgs galvenokārt no materiāla, jeb precīzāk izsakoties, no viņa pretošanās spējas ārējiem kaitējumiem. Šai ziņā visizplatītākie varianti tāpēc ir – LMD (kokskaidu plātne) un МDF (kokšķiedras plātne). Ja ir kādas iebildes pret šiem materiāliem, tad iesakām izvēlēties finierējumu. Latvijā īpaši populāras ir tādas dabīgā koka sugas kā ozols, dižskābardis un riekstkoks, bet starp mīkstkoksnēm – priede un bērzs.

Daudzveidīgā apdare

Runājot par durvīm, noteikti jāpieskaras tādam aspektam kā apdare. Te fantāzijas lidojumam nav nekādu ierobežojumu. Taču par klasiskām uzskata durvis ar spoguļiem, dabīgām tapetēm, kā arī ar finierējumu. Padarīt interesantākas durvis var ar zīmējumiem vai ornamentiem, ko uzkrāso ar smilšu strūklas paņēmienu uz stikla vai spoguļa. Pēdējais variants pašlaik ir ļoti pieprasīts, jo ļauj izveidot jebkādas sarežģītības attēlu.
Taču cilvēki labprāt izvēlas arī modernākus apdares paņēmienus. Te nu dizaineri var piedāvāt dažādus variantus – stikla, krokodilādas un citu materiālu kombinācijas. Īpašā topā šobrīd ir fotogrāfijas uz bīdāmo skapju durvīm, kas vienmēr izskatās ļoti stilīgi un oriģināli.

Skapju „pildījums”

Ērta skapja iekšpusi veido trīs galvenie komponenti – plaukti, izvelkami grozi un atvilktnes, drēbju karinātavas. Te vajadzētu atzīmēt, ka vieglos un higiēniskos izbīdāmos grozus izgatavo no izturīgām, ar vinilu pārklātām alumīnija stieplēm. Grozi skapī nodrošina dabīgu gaisa cirkulāciju, vienlaikus ļaujot vienā acumirklī novērtēt tā saturu. Labi izplānotā skapī viegli iedzīvosies visi augstāk minētie komponenti.

Bez tam skapi var uzprojektēt tā, lai tajā viegli savietotos t.s. saimnieciskā daļa – vieta, kur uzglabāt putekļu sūcēju, gludināmo dēli, piepūšamo matraci, saliekamo gultu u.tml. Lai ietaupītu vēl vairāk vietas, skapī var atrast papildus vietu arī iebūvējamai saliekamai gultai, ko pa dienu var viegli un ērti ievietot skapī. Ja nu esam pieskārušies automātikas tēmai, tad piebildīsim, ka kleitu, kostīmu un virsdrēbju glabāšanai var paredzēt īpaši paceļamas iekārtas, kaut ko līdzīgu mehāniskam liftam.

Labi iederas jebkur

Un visbeidzot, gribētos piebilst, ka iebūvētais skapis jeb skapis – kupeja labi iederēsies jebkurā vietā: virtuvē, priekšnamā, bērnistabā un viesistabā. Maldīgi ir domāt, ka jūsu mājoklī tam varētu nepietikt vietas. Kupejskapjus mēdz iebūvēt pat ļoti šaurās nišās. Tāpēc šai ziņā šaubīties nevajadzētu. Droši konsultējieties ar speciālistiem! Viņi palīdzēs Jums izvēlēties vispiemērotāko variantu, gādājot par to, lai jūsu mājoklī parādītos ļoti praktiska un izskatīga mēbele – iebūvētais skapis.