Aksesuāri jeb kā pareizi sistematizēt un uzglabāt lietas

Ikviens skapis paredzēts dažādu priekšmetu uzglabāšanai. Lai gan ne vienmēr spējam pateikt, kā tas pareizāk darāms. Vienkārši piekraut to ar dažādām lietām nav prāta darbs. Daudz sarežģītāk ir radīt apģērbu un aksesuāru uzglabāšanas iekšējo sistēmu. Taču bez profesionāļiem te neiztikt. Kaut gan pie viņiem vajadzētu doties jau ar nelielu informatīvo bagāžu, ar ko tagad jūs iepazīstinām.

Priekšmetu uzglabāšanas sistēma skapī

Ja pagaidām jūsu mājā vēl nav pārāk daudz apģērbu un dažādu lietu, ko nāktos sistematizēt uzglabāšanai pēc kādas noteiktas sistēmas, tad, ticiet mums, ar laiku tāda vajadzība noteikti radīsies. Dzīve iet uz priekšu - garderobe papildinās. Tas brīdis, kad skapī pēkšņi pietrūks vietas visam apģērbam, pienāks gribot negribot. Īpaši spiedīgs tad kļūs jautājums: ko darīt ar tādiem aksesuāriem kā apavi, somas, jostas, kaklasaites un šalles? Un tikai tāpēc, ka pasūtītājs par šīm lietām nav padomājis laikus, nav paredzējis līdzīgu notikumu gaitu.

Aktīvai dzīvei

Nākot pie speciālistiem uz konsultāciju, noteikti jāatceras – skapi vai garderobi nebūvē vienai dienai, mēnesim vai gadam. Šai mēbelei jābūt tādai, lai tā atbilstu jūsu prasībām vēl ilgus gadus. Tāpēc pirmais, uz ko vēršam jūsu uzmanību, ir – vaļasprieki.

Daudziem cilvēkiem piemīt savas īpašās intereses. Gadās, ka tālab nākas iegādāties daudz noteiktu priekšmetu. Pie šādiem vaļaspriekiem attiecas makšķerēšana, medības, ziemas un vasaras sporta veidi u.tt. Vairums cilvēku aktīvajām nodarbēm iegādājas speciālu inventāru, apģērbu, kā arī atbilstošus aksesuārus. Tie, protams, prasa savu uzglabāšanas vietu. Tāpēc arī jūsu skapja projektētājam un dizaineram vajadzētu zināt visu par jūsu hobijiem. Arī tad, ja makšķeri, golfa nūjas, slēpes vai sporta apģērbu pagaidām vēl skapī uzglabāt neplānojat. .

Starp citu, līdzīgus padomus der uzklausīt arī aktīviem ceļotājiem. Prakse liecina, ka ietilpīgās somas un čemodāni vēlāk daļēji vai pilnīgi uz mūžu „pierakstās” virsdrēbju skapī vai garderobē. Dizaineram būtu jādod iespēja skapī paredzēt vietu arī šādām lietām.

„Sīkumu” jautājums

Otra lieta, ko pasūtītāji bieži mēdz aizmirst skapja projektēšanas stadijā – obligātie nodalījumi sīkumiem. Pie kam šo aspektu vajadzētu aplūkot atsevišķi no vīriešu un sieviešu vajadzībām.

Sievietes visbiežāk raizējas par somiņu glabāšanu. To nepieciešams dažādām vajadzībām – teātra apmeklējumam, ciemos iešanai, ikdienai u.tml. Tātad somiņu nekad nevar būt par daudz. Lietošanas ērtību labad būtu jāparedz īpašs nodalījums somām. Tas varētu izskatīties kā vertikālas bišu kāres . Piebildīsim, ka līdzīgi plauktiņi noder arī salocītu priekšmetu glabāšanai. Piekritīsiet, ka ne visi krekli, blūzes vai džemperi noteikti jāpakar uz „pleciņiem”.

Sāpīgākais „vīriešu jautājums” – kaklasaišu un jostu novietojums. Atstāt uz pakaramā sasietu kaklasaiti, bet siksnu – biksēs nav racionāli: apģērbs burzās, bojājas audums u.tml. Rodas jautājums: ko darīt?

Izrādās, ka kaklasaitēm tiek izgatavota īpaša furnitūra, tostarp arī īpaši izvelkamie pakaramie, kas ļauj tās izvietot pārskatāmāk. Piedāvājumā ir arī nelielas atvilktnes un plauktiņi dažādiem sīkumiem, ieskaitot kaklasaites un jostas. Šādās „bišu kārēs” tās glabājas sarullētā veidā un neburzās.

Neuzskatiet to par joku, taču nenāktu par ļaunu atsevišķu vietu paredzēt netīrās veļas glabāšanai. Nav taču nekāds noslēpums, ka daži „stiprā” dzimuma pārstāvji izmētā tās, kur pagadās. Tad jau labāk ierīkojiet skapī atsevišķu plauktu vai grozu, un problēma būs atrisināta!

Zināšanas – spēks

Tas viss, protams, uzskatāms par lietu glabāšanas kultūru, kam Eiropas valstīs ir senas tradīcijas, krātas gadu gadiem. Grēks būtu tās neizmantot. Citiem vārdiem sakot, mums vajadzētu pārņemt visu pozitīvo, kas attīstītajās zemēs jau tiek sekmīgi izmantots.

Par savu lietu glabāšanu būtu jādomā jau skapja plānošanas laikā. Diemžēl ne visiem ir patiess priekšstats par šo procesu. Katram ģimenes loceklim skapī ir nepieciešama sava telpa – pie kam dizaineru pieredze liecina, ka „sieviešu blokam” jābūt nedaudz ietilpīgākam. Ja ģimenē ir bērns, tad noteikti jāparedz vieta arī viņa mantām. Skapja sadalīšana starp sievu, vīru un viņu bērniem ir ļoti individuāls jautājums.

Neaizvietojami palīgi šādā situācijā ir dizaineri. Viņu uzdevums – rast vispareizāko risinājumu gan no ārējā izskata, gan no praktiskā un ergonomiskā viedokļa. Starp citu, apsverot mēbeles ergonomiskumu, dizaineri iesaka izmantot zonējuma principu, proti, katram apģērba veidam atvēlēt savu zonu, nosakot vietu lietussargiem, apaviem u.tml.

Iegaumējiet, ka vienam izlemt par visām skapja plānošanas niansēm nav iespējams. Jautājumu radīsies ne mazums. Tā, piemēram, kāda ir apģērba krāsu gamma? Vai jūs savas drēbes bieži mazgājat vai arī izmantojat veļas mazgātavas pakalpojumus? Kuras no virsdrēbēm esat nolēmuši glabāt ilgi? Cik aktīvs dzīves veids ir jūsu ģimenei? Kur atradīsies skapim paredzētā vieta? Un daudzi citi.

Vēl pēdējais moments, kam gribam pievērst jūsu uzmanību – šādi saplānota mēbele noteikti ir ērtāka, bet nebūt ne dārgāka par neprojektētu.