Garderobes ir dažādas

Garderobe nodrošina papildus ērtības. Tā spēj veikt vairākas funkcijas, vienkopus savietojot daudzas derīgas lietas. Ja ģimenes budžets ir ļāvis tādu izveidot, var teikt, ka vismaz sadzīviskā ziņā jūs esat laimīgs cilvēks. Aplams ir uzskats, ka garderobe ir liela izmēra skapis. Tā ir paliela istaba, kuras uzdevums – sistematizēt drēbju, aksesuāru, sadzīves priekšmetu u.c. glabāšanu. No vecā labā skapja garderobe atšķiras ar to, ka faktiski ir plaši pārskatāma telpa. Ieejot tajā uzreiz kļūst skaidrs, kur kas atrodas.

Patīkama atmosfēra

Vēl kāda nianse. Šādā racionāliem un praktiskiem mērķiem domātā telpā var radīt patīkamu atmosfēru cilvēkiem, kuri seko modei un tik labprāt pielaiko dažādus apģērbus. Tie, kuriem savs ārējais izskats šķiet ļoti svarīgs, garderobē jūtas kā paradīzē.

Apģērbu tur var salikt un izkārtot pēc krāsām, atkarībā no sezonas, domātu noteiktām vajadzībām. Šāda kārtība ļauj piecu minūšu laikā radīt vajadzīgo paštēlu, momentā uzlabojot arī garastāvokli. Piekritīsiet taču, ka jūtamies divtik jauki, ja patīkam ne tikai sev, bet arī apkārtējiem.Un atsakoties no „mākslinieciskās nekārtības” par labu striktai kārtībai Jūs nekad nepazaudēsiet savas iemīļotās lietas.

Ja kaut kas jāpaslēpj

Mums pieder arī ne mazums lietu, kas nebūtu rādāmas svešām acīm. Tā, piemēram, veļas izstrādājumi. Garderobē šai kategorijai var izveidot atsevišķu kumodi. Dizaineri šādi iesaka paslēpt jebkuru neafišējamu lietu. Arī ne visās mājās iespējams sa atdalīt saimniecisko un sadzīves zonu. Un atkal var nākt talkā garderobe, piemēram, ar sadzīves priekšmetu novietošanu. Tajā vienlīdz veiksmīgi sadzīvos gan putekļu sūcējs, gan sporta inventārs, gan ziemas apģērbs u.c.

Ja tomēr var sadalīt

Garderobes apvienojums ar noliktavu ir ideāls telpu deficīta risinājums. Bet ja šāda problēma nepastāv, ir vērts padomāt par dizaineru ieteikumu - „paplašināt” garderobes robežas. Kādēļ? Lai apģērbu varētu glabāt vēl ērtāk un pārskatāmāk. Ja telpa atļauj, tad pašu garderobi būtu ieteicams sadalīt zonās – vienu virsdrēbēm, otru svētku jeb izejamām drēbēm, trešo ikdienā valkājamām lietām. Šādā plānojumā noteikti jārespektē klimats un gadalaiki. Kā zināms, Latvijā tie ir četri. Plašā garderobe palīdzēs izkārtot apģērbu atbilstoši sezonai.

Domājot par sīkumiem

Līdzās visam pārējam garderobē var pietiekami prasmīgi izvietot arī sīkumus. Sievietes visbiežāk raizējas par to, kur nolikt somiņas, kuru skaits var būt neprognozējams (teātra apmeklējumam, ciemos iešanai, ikdienai u.tml.). Šim nolūkam garderobē var paredzēt speciālus nodalījumus, kas ārēji atgādina vertikālas bišu kāres. Starp citu, līdzīgi plaukti noder arī salocītu priekšmetu glabāšanai. Piekritīsiet, ka ne visus kreklus, blūzes un džemperus vajadzētu sakārt uz „pleciņiem”.

Vīriešiem galvas sāpes parasti rada kaklasaites un jostas. Mēbeļu ražotāji kaklasaitēm piedāvā speciālu furnitūru, tostarp izvelkamus pakaramos, kas ļauj tās izvietot pārskatāmāk. Tikpat ērtas ir arī nelielas atvilktnes ar dalījuma restītēm dažādiem sīkumiem, ieskaitot kaklasaites un jostas. Šādās „bišu kārēs” tās glabājas sarullētā veidā un neburzās.

Stilīgi un moderni

Šobrīd vispopulārākās ir modernā stilā veidotas garderobes. Tādas pie mums parādījās pateicoties Vācijas, Šveices un Itālijas dizaineriem. Viņu piedāvātās garderobes ir viegli transformējamas un modelējamas. Tādās var paredzēt vietu pat buduāram gadījumā, ja pietrūcis vietas guļamistabā.

Savukārt par klasiku uzskata speciāli garderobēm konstruētas korpusa mēbeles. Tām piemīt samērā nemainīgs stils, ko dažādo ar detaļu reljefu, formu un krāsu.

Jebkuras garderobes akcents ir spogulis! Tas vizuāli paplašina telpu. Ja garderobe nav iekārtota atsevišķā telpā, kaut ko līdzīgu var izveidot ar vieglas starpsienas palīdzību. Būsiet radījuši kaut ko līdzīgu skapja un garderobes apvienojumam. Tā ir lieliska iespēja visiem, kuri vēlas radīt lielas ērtības nelielā telpā.

Daži vārdi par garderobes platību. Profesionāļi norāda, ka garderobei „pienākas” ne mazāk par četriem kvadrātmetriem. Jeb tik daudz, lai šajā telpā vienlaikus spētu apgrozīties vismaz divi pieaugušie. Citus vērtīgus padomus šai ziņā Jums labprāt sniegs kompānijas Davanti speciālisti.