Starpsienas

Kāpēc būvēt liekas sienas? Šim nolūkam gan darbā, gan mājās var izmantot bīdāmas starpsienas. Ja vēlaties norobežoties no apkārtējiem – lūdzu, ja negribat izmantot durvis, lietojiet bīdāmas konstrukcijas.

Ne tikai starpsiena vien

Mūsdienu dzīvokļos, mājās un birojos bieži rodas vajadzība sadalīt telpu, vienlaikus saglabājot iespēju kādreiz atgriezties tās sākotnējā plānojumā. Visefektīvāk ar šo uzdevumu tiek galā bīdāmās vai stacionārās starpsienas.

Veidojam moderno dzīvokli-studiju

Pastāv bezgala daudz ikdienišķu situāciju, kad šo funkciju jau izmantojam. Tā, piemēram, modernie studijas tipa dzīvokļi, kur viena plaša telpa vienlaikus veic vairākus uzdevumus. Taču ne visiem saimniekiem tāda patīk. Tāpēc ir vērts pievērsties loģiskai un efektīvai alternatīvai – telpas sadalīšanai funkcionālās zonās ar starpsienu palīdzību. Tie ne tikai lieliski izskatās, bet vienlaikus spēj kalpot arī kā durvis. (Par to gan mazliet vēlāk.)

Aizsedzam mantu glabātuvi

Jauno māju vai dzīvokļu īpašniekiem raizes mēdz sagādāt vēl kāda sadzīviska neērtība – trūkst mazu telpu dažādu mantu glabāšanai. Ar starpsienu palīdzību tādas glabātuves var ierīkot jebkurā vietā. Jāizvēlas tikai visērtākā un piemērotākā. Tikpat nepieciešama šāda konstrukcija izrādīsies vannas istabā, kur nav kabīnes dušai.

Open-office

Birojiem vajadzētu izvēlēties stikla starpsienas, jo tās neaizsedz saulīti jeb nekavē dienas gaismas ieplūšanu darba telpās. Ar stiklotu starpsienu palīdzību var veidot šobrīd tik populāros atvērtā tipa birojus (open-office). Atsevišķās darba zonas pēcāk var sadalīt ergonomiskās „šūniņās”, kur atvēlēta vietu atbilstošai biroja tehnikai un mēbeļu komplektam.

Durvju vietā

Bīdāmās starpsienas var izmanto arī kā durvis. Taču tad ir skaidri jāzina, vai jūs vēlaties tās rādīt visu acīm vai, labāk, paslēpt sienā neredzamas. Jo pastāv arī tāda iespēja. Te viss atkarīgs no dizaina prioritātēm. Bet lai iebūvētu tieši šādas „durvis”, nāksies rēķināties ar sienas biezumu, kur tās paslēpsies. Ja siena izrādīsies pārāk plāna, to nāksies „pieaudzēt” ar riģipša paneļiem.

Stikls un vēlreiz stikls

Gan stacionāro, gan bīdāmo starpsienu populārākais materiāls ir stikls. Birojos – pilnīgi caurspīdīgs, dzīvojamās telpās – matēts ar zīmējumiem. Tomēr jāatceras, ka stikli ir ļoti dažādi, ko nosaka bezgala daudzās dizaina variācijas.

Lai sveša acs un auss neko nemanītu

Lai gan mēdz būt gadījumi, kad nepieciešamas blīvas un necaurspīdīgas konstrukcijas, bez jebkādiem stikla elementiem un metāla rāmjiem. Tā teikt, lai sveša acs un auss neko nemanītu. Šādas starpsienas darina no finierējuma, lai tie izskatītos kā masīvkoks. Konstrukcijas mēdz būt gan bīdāmas, gan stacionāras. Viena no to priekšrocībām ir laba skaņas izolācija.

Operācija - kombinācija

Jāatzīmē, ka starpsienas var veidot vienlaikus stacionāras un arī bīdāmas. Šāda kombinācija labi iederēsies telpās, kur ik kvadrātmetrs jāizmanto racionāli. Kādreiz modelējot nav iespējams palikt tikai pie viena konstrukcijas veida. Starp citu, kombinēt var ne tikai starpsienu veidus, šādai iecerei labi pakļausies arī kombinācijas ar mēbelēm un to priekšmetiem, piemēram, grāmatplauktiem, skapjiem u.c.

Mūsu padoms

Visbeidzot gribam dot pāris noderīgu padomu. Tie noderēs ikvienam, kurš nolēmis izmainīt savu apkārtējo vidi. Izšķirties par labu starpsienām – būs tikai puse darba. Ja izvēlēsities bīdāmās starpsienas, noteikti jāparedz, kur tās sabīdīsies kopā un cik tālu atbīdīsies viena no otras. Pēcāk jāizvēlas piemērots dizains. Derētu atcerēties, ka starpsienas nāk no Austrumu tradīcijām un kultūras, un to skaistums un praktiskums izturējis laika pārbaudi. Starpsienas varētu jūsu dzīvoklī ienest Austrumu kolorītu, piemēram, ar tējas dzeršanas rituālu kā japāņu namiņos. Savukārt birojā starpsienu var izmantot kā informācijas nesēju, izvietojot tur firmas logotipu un kādu paziņojumu, atgādinājumu vai tml. Šī konstrukcija var pasvītrot vai tieši otrādi – notušēt kādus interjera elementus, piemēram, spilgtas krāsas sienu nedaudz pieklusinot ar mierīgāku krāsu gammu. Arī tad, ja vēlēsieties interjeru atsvaidzināt ar kaut ko nebijušu, sauciet palīgā starpsienas: tās jums kalpos gan kā jauns interjera elements, izceļot kādu sienas rakstu, gan pievērsīs uzmanību kādam izteikti vīrišķīgam/sievišķīgam akcentam.

Taču tas viss noteikti nav izdarāms bez profesionāļa palīdzības. Tāpēc vēršaties pēc padoma tur, kur saņemsit visaugstākās klases servisu.