Dizainera padomi: stila izvēle, bet kas pēc tam?

Interjera stila izvēle ir viens no galvenajiem uzdevumiem. Paveikt to patstāvīgi nesagatavotam cilvēkam nebūs viegli. Pārāk daudz kas jāņem vērā. Bet, kas tad notiek pēc tam, kad pasūtītājs beidzot ir noskaidrojis savas stila prioritātes? Par to stāsta dizainere Marina Mironova, kas sadarbojas ar kompāniju "Davanti".

Skaistums un komforts

Var arī nesākt uzreiz ar stila izvēli, galvenais ir izveidot skaistu un komfortablu interjeru, kas atbilstu pasūtītāja izjūtām. Un šeit dizainera uzdevums – piedāvāt saprātīgus telpas, gaismas, materiālu un daudz kā cita izmantošanas variantus, lai radītu interjerā harmonisku vienotību. Tādējādi pasūtītājam radīsies iespēja izvēlēties piemērotāko stilu.

Portfolio kā orientieris

Lai pasūtītājam būtu vieglā orientēties, līdztekus dažādiem informācijas līdzekļiem viņam tiek piedāvāts iepazīties ar portfolio (gatavi dizainera darbi). Redzot pēc iespējas pilnīgāku ainu, pasūtītājs apspriež savas domas un idejas ar dizaineri. Pamatojoties uz saņemto informāciju, tiek izveidoti vismaz 2-3 skiču projekti. No tiem tad jau sāk veidoties galīgais dizaina projekts.

Oficiālā koncepcija

Šis dokuments kļūst par interjera veidošanas oficiālo koncepciju, pēc kuras vadās visi - no mākslinieka līdz celtniekam. Virknē gadījumu tas tiek saskaņots ar sertificētu arhitektu un kontroles instancēm. Tajā paredzēta katra vissīkākā detaļa – telpas perspektīva, krāsu gamma, gaisma, komunikācijas, iebūvētās konstrukcijas, mēbeļu izvietojums un daudz kas cits.

Turēties plāna ietvaros

Sastādot tāmi un iepērkot materiālus, dizaineris un celtnieki vadās pēc dizaina projekta. Uz tā pamata tiek noteikti arī uzdevumu realizācijas termiņi. Novirze no šī plāna būs saistīta ar papildus izdevumiem. Par to pasūtītājam vajadzētu zināt jau iepriekš.

Stereotipus iespējams lauzt

Kas vēl būtu jāzina pasūtītājam? Nepieciešams izpētīt galvenās konstrukcijas, no kurām sastāv mājoklis. Ar to domāts sekojošais. Piemēram, pastāv uzskats, ka nekādā gadījumā nedrīkst ķerties pie nesošajām sienu konstrukcijām. Daudzos gadījumos tā arī ir. Tomēr, nereti gadās arī izņēmumi. Ja tiks paredzētas balsta konstrukcijas un lēmums tiks saskaņots Celtniecības pārvaldē, tad, lai radītu skaistu interjeru, var strādāt arī ar nesošajām sienām.

Autora uzraudzība

Turpmāk dizaineris īsteno autora uzraudzību – seko izstrādātā projekta izpildei. Kādēļ šāda uzraudzība nepieciešama? Pirmkārt, pasūtītājs (parasti tas ir strādājošs cilvēks) vienkārši nespēj visam izsekot. Otrkārt, lai panāktu vēlamo rezultātu – visu kopējo ideju īstenošanu. Treškārt, lai nepieļautu kļūdas. To labošana un pārstrādāšana būs saistīta ar papildus izdevumiem.

Finiša taisne

Ne mazāk svarīgs ir nobeiguma etaps. Šajā etapā tiek uzstādītas mēbeles, gaismekļi, aksesuāri, interjera detaļas, un paralēli tiek veikta dekorēšana. Pēc Marinas Mironovas domām, bez tā visa interjers nebūs pabeigts. „Kad es nodarbojos ar dizainu, tad daru to no sirds!”, - viņa piebilst.