Dizaineru padomi: fantastiska garderobe

Zināt visu par visu nav iespējams. Ikviens ir speciālists kādā atsevišķā nozarē. Dizaina jomā cilvēki pārāk bieži uzticas intuīcijai, tomēr tas ir par maz ērta un gaumīga mājokļa iekārtošanai. Negaidītas nianses atklāsies sarunās ar profesionāļiem. Dizainers Aigars Zariņš stāsta par garderobes iekārtojumu (un ne tikai to).

Sākumam...

Lai uzsāktu sadarbību ar profesionāli, saimniekam jāizvēlas sava mājokļa stils. Taču garderobi labāk iekārtot mūsdienīgi, jo piemērot tai kādu no vēsturiskajiem stiliem ir gandrīz neiespējami. Dzīvokļa koptēlā garderobei iekļauties palīdzēs atsevišķi prasmīgi piemeklēti akcenti.

Nodarbošanās

Noteicošā interjera stila izvēlē ir pasūtītāja profesionālā darbība. Ja dzīvokļa īpašniece ir modele, tad par vissvarīgāko interjerā viņa uzskatīs tieši garderobes telpu. Nodarbošanās veids nosaka prioritātes.

Dzīves stils

Vajadzētu apzināt klienta un viņa ģimenes locekļu paradumus. Garderobei atvēlētā platība un iekārtojums noteikti būs atkarīgs no tā, vai cilvēks nodarbojas ar sportu un ir sportiska apģērba piekritējs (šādas drēbes parasti ir īsas vai pusgaras), vai arī priekšroku dod klasiskiem sezonas mēteļiem.

Slēpjami priekšmeti

Svarīgi vai ģimenes rīcībā ir kādi īpaši vērtīgi, varbūt pat bīstami, priekšmeti. Piemēram, dārglietas un dokumenti, vai medikamenti un ieroči. Šādā gadījumā garderobē, bērniem nepieejamā vietā, būtu jānovieto seifs.

Skice netop vienkārši

Viss sākas ar sarunu. Un tikai pēc tam tiek radīta pirmā garderobes telpiskā skice. Protams, ir svarīgi kādu budžetu jūs atvēlat garderobes labiekārtojumam. Tas ietekmēs apdares materiāla, furnitūras, gaismas ķermeņu un ventilācijas sistēmas izvēli.

Paliks mūžīgi

Garderobe ir kā iebūvēta istaba. Pārceļoties uz citu mājvietu, paņemt to līdzi nevarēs. Tāpēc vajadzētu izlemt, vai šajā dzīvoklī uzturēsieties ilgstoši, vai drīzumā meklēsiet jaunu mājokli? Nākotnes plāni var ietekmēt garderobes dizainu. Kas būtu jāievēro tiem, kuri plāno garderobi pagaidu dzīves vietā? Divi svarīgi elementi – furnitūra un grīda. Tieši tie visvairāk piesaistīs nākamā īpašnieka uzmanību. Un atcerieties: ja jūs veco dzīvokli vēlēsieties pārdot, ērta un vizuāli pievilcīga garderobe paaugstinās šī īpašuma vērtību.

Svarīgas nianses

Nozīmīgs garderobē ir apgaismojums, tā nedrīkst pietrūkt. Tāpat arī ventilācija – efektīva vēdināšanas sistēma aizsargās pret kodēm un mitrumu, kas bojā apģērbu. No plašā mēbeļu klāsta garderobei vajadzētu atvēlēt vien pāris pufus vai krēslu, lai pārģērbties būtu ērti un vajadzības gadījumā varētu apsēsties.

Kļūda priekšstatos

Vislielākā kļūda – ir vēlēšanās garderobē novietot visus priekšmetus, kam dzīvojamajās telpās nav atradusies vieta. Tā rīkoties nevajadzētu. Noteikti jāievēro garderobes specifikai atbilstoši ergonomikas likumi, ar kuriem jūs iepazīstinās dizainers.

Populārs risinājums

Noteikt kādu garderobes ideālo apjomu vai optimālo vietu plānojumā nav iespējams. Viss atkarīgs no klienta vēlmēm un iespējām. Daudzos dzīvokļos vai privātmājās ir vairākas tualetes telpas. Nereti saimnieki kādu no tām atvēl garderobes izbūvei.

Progresīvi...

Garderobe nav tikai virsdrēbju krātuve vai ģērbtuve. Laiks, ko cilvēks velta savam ārējam izskatam garderobes istabā var kļūt patīkams un interesants, ja tur atradīsies vieta televizoram vai mūzikas centram. Ģērbšanās procesā tie ļaus jums iepazīsieties ar aktualitātēm vai iejusties tēlā iemīļoto mūzikas ierakstus pavadībā.

Plašāku informāciju par interjera projekta iespējām jums sniegs firmas Davanti speciālisti. Zvaniet, lai vienotos par tikšanās vietu un laiku! Viņi jums noteikti palīdzēs!