Dizainera padomi: katram savs jājamzirdziņš.
Interjera dizains ir izsmalcināta un sarežģīta lieta. Bez profesionāla padoma šeit neiztikt. Tā kā cilvēki bieži vien atrodas ilggadēju pieradumu gūstā, pārvarēt to nenākas viegli ... Labs dizainers strādā kā mākslinieks, ņemot vērā ikvienu telpas īpatnību, sākot ar funkcionālo plānošanu un beidzot ar komfortablu apgaismojumu, atrodot visoptimālāko risinājumu. Tieši šāds speciālists ir Nugzars Paksadze, kurš jau ilgus gadus sadarbojas ar uzņēmumu "Davanti".
Ērtības un vēlreiz ērtības
Lai radītu individuālu un no mākslinieciskā viedokļa vērtīgu interjeru, nepieciešams ievākt informāciju par tiem, kas tajā dzīvos. Šeit galvenais – izskaidrot pasūtītājiem, ka nepieciešams radīt telpu ērtam dzīvesveidam. Dizainers nestrādā formāli, viņa uzdevums ir atrast tādu telpas noformējuma veidu, kas derēs katrai atsevišķai mājai vai dzīvoklim.
Uzticēties speciālistam
Pasūtītājam savukārt jāsaprot, ka māksliniekam jāuzticas, jāatklāj tam informācija par savu dzīves ritmu un paradumiem, jāpastāsta par visu ģimenes locekļu interesēm, ģimenes tradīcijām, darbu u.t.t. Meistarīgs dizainers zina, kā likt lietā šādu informāciju.
Tehnisko detaļu nozīme
Katram speciālistam ir savs īpašs stils, savs rokraksts. Turklāt, katram ir ne tikai savs stils, bet arī sava specializācija. Svarīgi ir izprast, ka dizaineri nevar pārzināt pilnīgi visu: viens ir nepārspējams kolorītos risinājumos, cits meistarīgi izgaismo jebkuru nepievilcīgu telpu, vēl kāds ķeras klāt pat pie projekta tehniskās daļas risināšanas.
N. Paksadzes jājamzirdziņš ir tieši tehniskie jautājumi. Savā laikā Paksadze strādājis dizainera amatā lielā celtniecības uzņēmumā, daudzus gadus roku rokā ar arhitektiem un inženieriem veidojis interjerus, tādējādi iegūstot nenovērtējamu pieredzi dažādu tehnoloģiju jomā. Šāda prasme palīdz Paksadzem veikt projekta dizaina daļu kvalitatīvāk, iedziļinoties projekta tehniskajās detaļās.
Viss pa rokai
Kādas grūtības vēl varētu rasties? Nepieciešams detalizēti pārdomāt un izplānot mēbeļu izvietojumu. Visus interjera priekšmetus ir iespējams pārvietot, iebūvētas mēbeles – nē, tādēļ būtiski svarīgi ir nopietni pastrādāt pie to izvietojuma plāna. Interjera detaļas var būt arī mobilas, tad telpas izskatu iespējams pēc patikas mainīt.
Apdare atkarīga no stila
Apdares izvēle ir nākamais etaps, kas pilnībā ir atkarīgs no izvēlētā interjera stila. Tomēr būtu jāatzīmē, ka guļamistabā, piemēram, apdari labāk būtu saskaņot ar tekstilu (aizkariem, spilveniem u.t.t.).
Garderobi labāk ieturēt mierīgos toņos, jo apģērbi to izraibina. Viesistabā par akcentiem var izvēlēties gleznu, lustru, abažūru, vāzi, dažāda veida keramiku, suvenīrus no tālajām zemēm un daudz ko citu. Bērnistabā uzmanību piesaista priekšmeti, kas saistīti ar mūziku, sportu, bērna aizraušanos.
Daudz gaismas
Nākamais – gaisma. Tai katrā telpā jābūt pēc iespējas vairāk. Šeit svarīgi atcerēties, ka gaismu vienmēr par „notušēt”, bet maksimāli ieplānoto apgaismojumu gaišāku padarīt vairs nevar. Un, ja sākotnēji šis moments nav pietiekami pārdomāts, tad interjera autora mākslinieciskā iecere var vienkārši palikt nepamanīta, jo ir slikti apgaismota.
Nobeigumā gribētos teikt sekojošo: „Kā varējām pārliecināties, projekta, tehniskajā, arhitektūras, dizaina, celtniecības etapos neizpaliek radošais faktors, un bez talantīgiem profesionāļiem neviena māja nekļūs par savu saimnieku individualitātes izpausmi.”